Oyun Yerelleştirme

Oyun çevirileri; günümüz oyunları değerlendirildiğinde, film ve dizi çevirilerinden çok az alanda ayrışır. Gelişmiş senaryo ve olay örgüsüne sahip oyunlardan, minimalist zeka oyunlarına, birçok oyun metin içeriği bakımından zengin ve zekice tasarlanmıştır. Gelişmiş senaryolar haricinde, yıllardan beri süregelen oyuncu alışkanlıkları da oyun yerelleştirme ve çeviri işleminin titiz ve deneyimli oyunculardan oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilmesini mecburi kılar.

Oyuncuların elinden, oyuncular için!

Nest bünyesinde bulunan ve serbest olarak çalıştığımız profesyonel oyun çevirmeni ve yerelleştirme uzmanı kadromuz sayesinde, oyun içeriklerinin yerelleştirme ve çeviri işlemleri akıcılığı bozulmadan ve hedef dilin kültürel yapısına uygun şekilde gerçekleştirilir. Oyun yerelleştirme uzmanı ve oyun çevirmeni kadromuz, uzun yıllardır çeşitli platformlarda MMORPG, FPS, Strateji ve daha birçok oyun türünde deneyime sahip oyunculardan oluşmaktadır. Oyuncunun dilinden ancak oyuncu anlar!

Oyun Jargonu ve Senaryo Stil Değerlendirmesi

Yerelleştirme işlemine alınan oyun projelerinde; oyunun türü, sunulduğu platform ve (varsa) serinin önceki oyunları incelenerek jargon hakimiyeti sağlanır. Böylelikle oyun içerisindeki atmosfer kesintisiz olarak ve oyuncu deneyimine zarar vermeden hedef dile aktarılmış olur. Ayrıca, oyun içinde ilerleyen senaryodaki karakterler ve olay örgüsü incelenerek, doğru bir üslupla, kültürel etkenler de hesaba katılarak, hedef dilde optimum düzeyde doğal ve kusursuz bir oyun deneyimi sağlanır.

oyun-yerellestirme

Alan Bazlı Yetkinlik

Nest Dil Hizmetleri kadrosunda bulunan tercümanlar, alanında deneyimli, konusuna hakim profesyonellerdir. Diğer bir deyişle, Nest ile çalıştığınızda, projelerinizin içerdiği çeviri sektörünüzün kullandığı terminolojiye hakim bir tercüman tarafından yapılır, çeviri alan uzmanlığı ile yorumlanır ve düzeltilir. Gelişim konusunda sınırlara inanmayan, her zaman yetkinliğini bir adım öteye taşıma çabası içerisindeki bu ekip, projeleriniz için istediğiniz yetkinlik ve birikime sahip olmanın yanı sıra, gerektiğinde öğrenmeye de her zaman hazırdır.

Üstün Kalite Yönetimi

Nest ile başladığınız tüm çeviri projeleriniz, iş akışına girdiği ilk andan itibaren titiz bir kalite yönetim sürecine dahil olur. En ufak bir hatanın bile farklı operasyonel sorunlara neden olabileceği bu incelikli işte, kalitenin sağlanması ve sürdürülebilir olması temel ilkelerden biridir. Bu nedenle, Nest bünyesinde bulunan uzman kalite birimleri, proje tesliminden önce farklı teknolojiler ve teknikler kullanarak metinler üzerinde tüm gerekli kontrolleri ve düzeltmeleri sağlamış olacak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek amacıyla, Nest veri tabanına markanıza özel gereksinimleri tanımlayacaktır.

Hızlı Teslim

Nest ekibi, günümüz iş dünyasında, belki de en çok ihtiyacınız olan temel değerin “zaman” olduğunun bilincindedir. Bu bilinçle, bütün ekip gerekli dinamizme ayak uydurmak ve size zaman kazandırmak için pratik yöntemlerle süreçleri sonuçlandırmaya çalışır. Teknolojinin tüm imkanlarını kullanan ve eksiksiz proje süreçlerini temel prensip haline getiren Nest, projeleriniz için en kısa zamanda en kaliteli çözümleri sunmak amacıyla, özveriyle ve zamanın değerini anlayan bir bilinçle hareket eder.

2021 © Telif Hakkı - Nest Dil Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.